TOYOTA RUSH
| PRICE LIST
Toyota Rush
| TYPE | HARGA |
|---|---|
| RUSH 1.5 S MT GR | 324,200,000 |
| RUSH 1.5 S AT GR | 335,100,000 |
| SPESIFIKASI
| Performance | |
|---|---|
| Engine Displacement | 1496 cc |
| Power | 103 hp |
| Fuel Type | Petrol |
| Torque | 136 Nm |
| Dimensions & Capacity | |
|---|---|
| Seating Capacity | 7 Seats |
| Length | 4435 mm |
| Width | 1695 mm |
| Height | 1705 mm |
| Wheel Base | 2685 mm |
| Front Tread | 1450 mm |
| Rear Tread | 1460 mm |
| No Of Doors | 5 |
| Suspension & Brakes | |
|---|---|
| Front Suspension | MacPherson Strut |
| Rear Suspension | Multi-Link |
| Shock Absorbers Type | Coil Spring |
| Transmission | |
|---|---|
| Gear Box | 5-Speed |
| Transmission Type | Manual |
| Engine Details | |
|---|---|
| No Of Cylinders | 4 |
| Valves Per Cylinder | 4 |
| Valve Configuration | DOHC |
| Fuel Supply System | EFI |
| Engine | 1.5L Petrol Engine, In-Line 4 Cylinder 16 Valve DOHC |
| Velg & Ban | |
|---|---|
| Ukuran Velg Alloy | 17 Inch |
| Ukuran Ban | 215/60 R17 |
| Jenis Ban | Radial |
| Ukuran Velg | R17 |
| Steering | |
|---|---|
| Steering Type | Electric Power |
| Steering Column | Adjustable |
| Steering Gear Type | Rack & Pinion |
| Adjustable Steering Column | Yes |
*Keterangan : Spesifikasi yang ditampilkan merupakan unit dengan tipe tertinggi.
Untuk mengetahui informasi tipe unit lainnya, Anda dapat menghubungi kontak yang tersedia pada website ini
| CONTACT INFO
EKA TOYOTA
(Sales Counter)
Call : 0813-2543-9380
Whatsapp : 0813-2543-9380
Email : cristianiecka
Feel free to contact us and chat with me.
| TOYOTA JEPARA
SURYA INDAH MOTOR
AUTHORIZED TOYOTA DEALER
Jl. Raya Jend. Hugeng Imam Santoso Km. 09
Ngabul Jepara - Jawa Tengah 59428
